V Biesiada Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu

W dniu 25 sierpnia 2022 r. na muszli koncertowej w Połańcu już po raz piąty odbyła się plenerowa impreza pt. „V Biesiada Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu”, w której mieliśmy okazję wziąć udział. Spotkanie to miało na celu integrację osób niepełnosprawnych poprzez wspólną zabawę, miłe rozmowy, występy artystyczne na scenie, a także rywalizację w konkursie plastycznym pt. „Mój region pędzlem malowany”.

Organizatorami spotkania byli: Środowiskowy Dom Samopomocy, Urząd Miasta i Gminy w Połańcu oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic” w Połańcu.

Biesiadę rozpoczął swoim śpiewem uczestnik ŚDS w Połańcu Maciej Witkowski wykonując utwór pt. „Pytasz mnie” nawiązujący tematycznie do konkursu plastycznego poprzez umiłowanie miejsca na ziemi, swojej małej ojczyzny.

W biesiadzie udział wzięło 15 Środowiskowych Domów Samopomocy z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego a także Przyjaciele: ŚDS w Kleczanowie, ŚDS w Staszowie, ŚDS w Kielcach ul. Kołłątaja, ŚDS w Mielcu ul. Biernackiego, ŚDS w Mielcu ul. Wojsławska, ŚDS w Busku- Zdroju, ŚDS w Krzcinie, ŚDS w Knapach, ŚDS w Łoniowie, ŚDS w Bieczu, ŚDS w Bieczu Filia w Gorlicach, ŚDS w Kielcach ul. Mielczarskiego, ŚDS w Kielcach ul. Orzeszkowej, ŚDS w Dębicy, ŚDS w Połańcu, WTZ w Połańcu, Zespół Zrębinianki, Klub Seniora w Połańcu, ul. Kościuszki 37, Stowarzyszenie Amazonki, Klub Seniora MEGAWAT.

Po przywitaniach odbyły się występy artystyczne. Każda z przybyłych placówek mogła zaprezentować się na scenie muszli koncertowej z utworami o tematyce biesiadnej. Nasi podopieczni zaśpiewali piosenkę pt. „CICHA WODA BRZEGI RWIE”, „ZACHODZI SŁONECZKO” oraz „BAL U WETERANÓW”.

Podczas Biesiady wystąpił również zespół Cantica Romanza. Biesiadowanie to oczywiście również grillowana kiełbaska, smaczny bigos, ciasteczka i w kawka wypita w doborowym towarzystwie.

Placówki przywiozły ze sobą również prace artystyczne przygotowane na konkurs – obraz „Mój region pędzlem malowany”. Obrazy wyeksponowano na wernisażu pod sceną. Nasze płótno przedstawiało nasz ukochany „Mały Wawel”, z którym wiąże nas tyle wspomnień 🙂 Wszystkie urzekały odbiorców i wszystkie zostały nagrodzone. Jednak nie mogło zabraknąć miejsc na podium! I miejsce zdobył ŚDS w Kielcach ul. Mielczarskiego, II miejsce zdobył ŚDS w Łoniowie, zaś III miejsce zdobył ŚDS w Połańcu.

Dziękujemy za możliwość udziału we wspaniałej zabawie 😉

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Wydrukuj
Skip to content