Piknik Żeglarski nad Jeziorem Tarnobrzeskim

19 lipca 2022 r. nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się VII Piknik Żeglarski i Przegląd Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych, w którym mieliśmy zaszczyt wziąć udział po dwuletniej przerwie związanej z pandemią.

Wydarzenie pod patronatem prezydenta Tarnobrzega zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu we współpracy z Jacht Klubem Kotwica.

Jak nazwa Przeglądu wskazuje zadaniem reprezentantów Środowiskowych Domów Samopomocy było przygotowanie dwóch utworów o tematyce żeglarskiej – szantowej. Takie piosenki są bardzo lubiane i nie ukrywamy, że także bliskie naszemu sercu… Ludwik i Krzysztof pięknie wyśpiewali utwory „Wiła wianki” i „Parostatek” Krzysztofa Krawczyka przy akompaniamencie na żywo terapeuty Bogdana Romańskiego.

Podczas spotkania odbywały się także rejsy po Jeziorze Tarnobrzeskim pod okiem wykwalifikowanych żeglarzy, wycieczki rowerowe i grill w których wzięliśmy aktywny udział 😉

Oczywiście nie mogliśmy pominąć indywidualnego spaceru po plaży, samym brzegiem Jeziora 😉 😉 😉

Piknik zakończyła zabawa taneczna z zespołem Efekt oraz wręczenie każdej z placówek pamiątkowych dyplomów, statuetek i witrażu.

Wspaniale było spędzić w ten sposób letnie przedpołudnie… takich spotkań chcemy częściej 🙂

Relacje ze spotkania można zobaczyć między innymi na następujących stronach:

https://tarnobrzeg.naszemiasto.pl/przeglad-piosenki-zeglarskiej-osob-niepelnosprawnych-nad/ar/c1-8917889
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Wydrukuj
Skip to content