CYKL: „Spotkanie z ciekawą osobą”

Ponieważ cykl „Spotkanie z ciekawym zawodem” wpisał się w życie naszego Domu jako niemalże stały element, również w tym roku postanowiliśmy kontynuować wizytację osób.

Jednak tym razem cykl będzie opierał się nie tylko na ciekawych zawodach, ale także na konferencjach z ludźmi, którzy mają interesujące hobby.

Jako, że rok 2023 zaczął się szalejącą inflacją i wzrostem cen rachunków czy produktów w sklepach, postanowiliśmy jako pierwszą zaprosić do nas Panią Jolantę Wąsik – bankiera z Agencji PKO BP S.A., która w bardzo przystępny sposób przedstawiła nam historię pieniądza, jego wartości dla współczesnego człowieka. Pani Jola wytłumaczyła nam jak korzystać z kont bankowych tradycyjnie i on-line, jakie obecnie mamy możliwości płatności za usługi, dlaczego w ogóle warto posiadać konto w banku. Podzieliła się również uwagami na temat oszust bankowych i naciągaczy internetowych, a także czym jest płynność finansowa i dlaczego warto dwa razy zastanowić się nad decyzją wzięcia pożyczki gotówkowej.

Spotkanie z panią bankier było bardzo pouczającym wstępem do tegorocznego cyklu.

Skoro pierwszą była pani bankier, postanowiliśmy utrzymać poważną atmosferę cyklu i jako drugą osobę zaprosiliśmy Panią Urszulę Ramus-Piekielniak – radcę prawnego.

Pani Urszula, w bardzo obrazowy sposób wytłumaczyła nam na czym polega jej praca, a także jak wygląda praca sędziego, prokuratora, adwokata itd. Dzięki jej prelekcji mogliśmy dowiedzieć się między innymi jaka jest struktura sądów, jakie są najważniejsze tego typu instytucje w Polsce i na świecie, przekonaliśmy się jak wygląda chociażby sala sądowa czy strój sędziego. Również dzięki jej uprzejmości mogliśmy sami wczuć się w rolę obrońcy czy oskarżyciela zakładając na siebie czarną togę.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dokarmiania Zwierząt 27 lutego 2023 r. gościliśmy u siebie Pana Tomasza Passakas.

Pan Tomasz pracuje na stanowisku podleśnego w Nadleśnictwie Nowa Dęba-Leśnictwo Krasiczyn. Udzielił on nam obszernego wywiadu na temat pracy w lesie i roli leśniczych dla naszych „zielonych płuc Europy”.

Zaprezentował także mapę terenową całego Nadleśnictwa, ubranie leśniczego, opisał oznakowanie pagonów na mundurze. Szczegółowo odpowiadał na nasze pytania dotyczące np. właśnie dokarmiania zwierząt leśnych. Bardzo miło spędziliśmy to zimowe przedpołudnie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Wydrukuj
Skip to content