„Z KOBIETAMI WIELKA BIEDA, LECZ BEZ KOBIET ŻYĆ SIĘ NIE DA”

Dziś jest pięknie, uroczyście!

Taki dzień raz w roku  się zdarza,

Gdy 8 marca z gwarem wiosny

Wytryśnie z kartek kalendarza.

Właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. We wszystkich dziedzinach życia, pracy i nauki spotykamy kobiety. Nie brak ich wśród lekarzy i naukowców, prawników, kolejarzy, kierowców. Pracują nawet na samolotach i okrętach. Wysławiają się w muzyce, sztuce i sporcie. Wnoszą poważny wkład w życie całego narodu, biorą udział we wszystkich akcjach społecznych oraz w życiu politycznym. Razem ze wszystkimi walczą o największe dobro ludzkości – pokój.

Kobiety to tajemnicze istoty. Świat bez nich byłby jak ogród bez kwiatów. Wszystkie z nich są młode, ale niektóre są młodsze. Są kobiety-kwiaty i kobiety-owoce, są kobiety pestki trudne do rozgryzienia. Oj te kobiety! Niech im się tylko co zamarzy, dopóki będą snuły, knuły, dopóki nie postawią na swoim.

Także i my chcieliśmy w uroczysty sposób uczcić ten dzień, dlatego odbyła się piękna akademia. Była zabawna prezentacja wspominająca nie tylko znane kobiety z historii świata, ale i Nas, kobiety z ŚDS. Był piękny występ ze śpiewem i tańcem. Były kwiaty, upominki i cudowne życzenie, a także smaczny i słodki poczęstunek. Atmosfera była iście radosna i wiosenna. Chciało się krzyczeć: Kobieto-Wiosno przybywaj!!!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Wydrukuj
Skip to content