„Radość najpiękniejszych lat”, czyli Jubileusz 25-lecia naszego Domu

„RADOŚĆ I UŚMIECH
SĄ JAK OKNO I DRZWI,
KTÓRYMI MOŻE PRZEDOSTAĆ SIĘ
W ŻYCIE CZŁOWIEKA
NIESKOŃCZONE DOBRO”
~ CHRISTIAN MORGENSTERN

Ćwierć wieku to czas, który niewątpliwie zobowiązuje do świętowania, dlatego też dnia
4 października 2023 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie, podczas którego uczciliśmy 25 lat działalności naszego Domu.

Obchody Jubileuszu, rozpoczęły powitaniem zaproszonych gości obecna Kierownik Barbara Ruła
oraz zarządzająca przez 23-lata Środowiskowym Domem Samopomocy Pani Danuta Falarz.
Swoją obecnością, miłymi słowami i wsparciem, w tak ważnym dla nas dniu zaszczycili Nas m.in.: Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Kamila Piech, przedstawiciele Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart – Pani Agnieszka Szlęzak oraz Pani Agnieszka Kocój, była Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Dankowska, Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł, Wicestarosta Tarnobrzeski Jacek Rożek, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu Ewa Kędzierska, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Skarbnik Gminy Alina Zasadnia, Sekretarz Gminy Andrzej Kobylarz, Radny Rady Miejskiej w Baranowie Sandomierskim Jan Lis, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie Sandomierskim Irena Trębacz, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim Magdalena Durda, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Baranowie Sandomierskim Józefa Marek, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim Mirosław Smykla, Dyrektorzy i Kierownicy zaprzyjaźnionych z nami Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego wraz z delegacjami oraz przedstawiciele rodzin naszych podopiecznych. Nie mogło zabraknąć oczywiście gospodarzy, czyli Uczestników i Kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach.

Po powitaniu gości miał miejsce koncert pn. „Radość najpiękniejszych lat”, którego formą i oprawą zajęli się uczestnicy oraz kadra ŚDS w Knapach. Na scenie MGOK zabrzmiały takie utwory jak: „Wszystko się może zdarzyć” Anity Lipnickiej, „Tolerancja” Stanisława Sojki, „Raz po raz” Grzegorza Markowskiego, „Niebo z moich stron” Seweryna Krajewskiego, „One moment in time” Whitney Houston oraz w wersji zmienionej na potrzeby Jubileuszu piosenka „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar. Oczywiście wykonaniem i inscenizacją utworów zajął się nie kto inny jak Kadra i Uczestnicy naszego Domu, natomiast w tle można było obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną prezentację zdjęć i filmików z 25 lat działalności Domu. Nasz występ grą na saksofonie uświetniła również Julia Lis, wykonując fragment utworu „One moment in time”.

Po części artystycznej na scenę poproszeni zostali wyjątkowi dla nas goście specjalni, którymi byli założyciele ŚDS w 1998 roku, pełniący wtedy funkcję burmistrza – Kazimierz Ślęzak, ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej – Maciej Mądrzak, a także ówczesny Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Anna Szarama-Kulas oraz pełniąca funkcję Kierownika ŚDS przez 23 lata, od początku jego powstania, aż do 2021 roku – Pani Danuta Falarz. Nie zabrakło słów podziękowania
za ich trud i chęć w założenie i działalność Naszego Domu. Niejednej osobie uroniła się łezka wzruszenia.

Następnie każdy z przybyłych gości na swój sposób gratulował Kierownik, Kadrze i Uczestnikom ŚDS w Knapach nie gasnącego zapału w realizowaniu zamierzonych celów jakie stawiają sobie na co dzień, aby nasz Dom funkcjonował jak najlepiej oraz życzył dalszej determinacji i odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań.

Kierownik Barbara Ruła w naszym imieniu podziękowała każdemu, kto przyczynił się do tego, aby Ośrodek powstał oraz za to, że jest tak prężnie funkcjonującą instytucją. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani rękodziełem wykonanym w naszym Domu.

Jak przystało na urodziny na zakończenie uroczystości na scenę w towarzystwie śpiewu życzącego nam 100 lat wjechał piękny i równie pyszny tort!!!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za życzliwość i okazane wsparcie, za wspólnie spędzone chwile, każde najmniejsze zaangażowanie w tworzenie naszego Domu. Żywimy głęboką nadzieję na to, że chwil takich nadejdzie jeszcze bardzo dużo i przyniosą nam one obopólną radość.

Kierownik, Pracownicy i Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach

Ps. A tak było za kulisami… wszystkim dopisywał wyśmienity humor ;)))

Natomiast dwa kolejne dni spędziliśmy na dalszym świętowaniu oglądając zdjęcia, filmiki i prezenty
z uroczystości 😉

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Wydrukuj
Skip to content