Cykl „Spotkanie z ciekawym zawodem…”

25 lutego 2022 r. rozpoczęliśmy cykl zajęć warsztatowych „Spotkanie z ciekawym zawodem.” Tego samego dnia odwiedziła nas mama naszej koleżanki Pani Bożena Kunysz, która przybliżyła nam pracę krawcowej. Z przyjemnością wysłuchaliśmy ciekawych historii z czasów kiedy brakowało w sklepach towarów i niekiedy ubrania szyło się z tego co aktualnie wpadło w ręce. Mogliśmy również oglądnąć przyniesione przez Panią Bożenę zdjęcia przedstawiające jej dzieła. Jej ubiory zawsze były wykończone ciekawym haftem, falbanką, ozdobą, żeby urozmaicić noszone przez jej bliskich ubrania.

Z kolei 31 marca odwiedził nas znajomy piekarz – Pan Marcin Madej. Tutaj oprócz bogatej prelekcji i wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem piekarni, mogliśmy zaspokoić zmysł smaku kosztując przyniesione przez Pana Marcina przysmaki – różnego rodzaju chleby i ciasta. Było nam niezmiernie miło podczas obydwu spotkań i z niecierpliwością czekamy na kolejne…

Patrząc na powyżej załączony obrazek, powinno być wiadomo jaki zawód przybliżył nam pan Dawid Hyjek – kierowca Państwowej Straży Pożarnej. 9 maja mieliśmy okazję zwiedzić sąsiadującą z nami remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Knapach. Pan Dawid w bardzo precyzyjny sposób przedstawił nam na czym polega praca kierowcy w Straży Pożarnej. Był pokaz sprzętu, umundurowania, no i oczywiście możliwość zdjęcia w Wozie Strażackim. Wizyta bardzo przypadła nam do gustu 🙂

Natomiast 17 maja odwiedziła nas siostra naszego kolegi – Pani Małgorzata Panek. Pani Małgosia ponad 35 lat pracuje w zawodzie urzędnika Poczty Polskiej, dlatego mogła nam opowiedzieć bardzo szczegółowo jakie zmiany zaszły w pracy dzisiejszych listonoszy. Poczta to teraz nie tylko listy, ale cała masa dodatkowych usług, z których może skorzystać każdy z nas.

7 czerwca, we wtorkowe przedpołudnie mieliśmy okazję udać się na kolejne spotkanie z ciekawym zawodem. Tym razem wybraliśmy się do Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły, aby wysłuchać prelekcji Pana Janusza Wepsięcia – przyrodnika pracującego w tutejszym Muzeum Przyrody. Byliśmy pod wrażeniem jego wiedzy na temat fauny i flory naszego regionu. Bardzo dobrze przemawiały do nas z wystawy „żywe” eksponaty, nasycone jasnymi barwami, niezwykłymi odgłosami, ciekawą wizualizacją.

Mogliśmy również podziwiać piękno pobliskiego Parku Dzikowskiego i przez chwilę poobcować z przyrodą. Jednak warto czasem zatrzymać się na chwilę i popatrzeć na piękno otaczającego nas świata 🙂

12 lipca w naszym domu powiało grozą… a to za sprawą Policji, która postanowiła zawitać do Naszego Domu 😉

Oczywiście spotkanie to odbyło się w bardzo pożytecznym celu, mianowicie, ażeby przybliżyć nam pracę funkcjonariusza Policji.

Dzięki uprzejmości asp. szt. Grzegorza Polka spotkanie wniosło w nasze życie nie tylko szereg ciekawych informacji o pracy Policjanta, ale także o zagrożeniach, które niekiedy sami na siebie ściągamy nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Mimo bardzo poważnych tematów jakie zostały poruszone, cała prelekcja przebiegła w bardzo radosnej, pełnej dobrego humoru atmosferze.

Powrót po przerwie wakacyjnej rozpoczęliśmy od porządków w naszym ogrodzie. Po tak ciężkiej pracy przy zbiorach cukinii, która obrodziła wyjątkowo dobrze, słusznie należał się dłuższy wypoczynek związany ze świętem 15 sierpnia. Jednak już we wtorek 16 -go czekała na Nas niespodzianka w postaci spotkania z przedstawicielami Klubu Płetwonurków LOK Octopus Jezioro Tarnobrzeskie – panem Tomaszem Smyklą i panem Piotrem Pawlikiem. Był pokaz sprzętu płetwonurków, ciekawe opowieści, zdjęcia i filmiki z dna jezior i mórz, a nawet możliwość założenia na plecy butli z powietrzem, którą płetwonurkowie używają do oddychania podczas podwodnych spacerów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Wydrukuj
Skip to content